Veloteca – cel mai cool magazin de biciclete din Bucuresti

Una din cele mai populare activitati de relaxare si de deconectare de la problemele de zi cu zi este pedalatul in natura. Bicicleta este un mijloc de transport rapid si relaxant folosit de foarte multi dintre noi, fie ca pedalam catre locul de munca, catre scoala, in parc sau pe traseele de munte.

Cu ajutorul unei biciclete poti beneficia de timpul petrecut in natura pentru a te bucura de peisajul diversificat si de linistea de care ai nevoie. Mai mult, iti poti imbunatati atat forma fizica cat si metabolismul, de fiecare data cand incepi sa pedalezi pentru mai mult de 30 de minute. Daca nu esti multumit de modelul de bicicleta pe care il detii sau daca nu detii unul, iti recomandam sa faci o vizita magazinului Veloteca, unul dintre cele mai cunoscute magazine de biciclete din Bucuresti.

Cu o experienta de peste 10 ani in domeniul bicicletelor, Veloteca iti pune la dispozitie peste 30 de branduri de biciclete recunoscute international, componente, piese de schimb, echipamente de ciclism si toate accesoriile de care are nevoie bicicleta ta. Cele mai cunoscute branduri pe care le gasesti in magazinul de biciclete Veloteca sunt: Merida, Sunn, Sprint, Cannondale, Cross, Corratec, Bergamont si Daho. Oferta variata a magazinului Veloteca include urmatoarele tipuri de produse: biciclete de barbati, de dama, de copii, de munte, de oras, cross & trekking, electrice, pliabile, cursiere, dirt & street, full suspension si multe altele.

Profesionalismul si promptitudinea sunt printre cele mai importante calitati pe care membrii echipei Veloteca le ofera clientilor lor. Magazinul de biciclete dispune de un atelier de reparatii si intretinere dotat cu echipamente profesioniste si moderne, in timp ce mecanicii profesionisti ai echipei noastre iti asigura un service de calitate. Asadar, devenind clientul magazinului de biciclete Veloteca, vei beneficia de experienta si dedicarea membrilor echipei noastre, care sunt mereu dispusi sa te ajute si sa iti ofere cea mai buna consultanta in domeniu. 

Pentru ca Veloteca este un magazin de biciclete unic, te poti bucura din plin de serviciul de gazduire al bicicletelor pe timp de iarna – VeloGaraj. Prin intermediul serviciului iti vei putea lasa bicicleta la "hibernat" pe toata perioada iernii, departe de frig, umiditate si mai ales departe de hotii priceputi.

Veloteca iti asigura transportul gratuit  pentru orice comanda de produse care depaseste 250 de lei. Mai mult, vei fi rasplatit pentru fidelitate prin puncte bonus la inregistrarea unui cont de utilizator pe site-ul magazinului, la achizitia unei biciclete, sau daca ne lasi un review pentru un anumit produs.

Fiind unul din cele mai cool magazine de biciclete, Veloteca are grija de nevoile clientilor sai oferindu-le produse si servicii de calitate, promptitudine, diversitate si modalitati de plata accesibile si variate, pentru ca tu sa te poti bucura cat mai repede de achizitia unei biciclete. In magazinul situat in Sos. Iancului, nr.100 din Bucuresti, poti beneficia de urmatoarele tipuri de plata:

- cash

- card bancar

- vouchere

- tichete cadou

- in rate, fara dobanda cu carduri emise de: BCR, Alpha Bank si CardAvantaj (Credit Europe Bank)

- online – prin card bancar, ordin de plata sau virament bancar

- plata prin ramburs

Achizitioneaza-ti bicicleta pe care ti-o doresti dintr-un magazin de biciclete cool si profesionist si vei avea parte de suportul si mententanta de care ai nevoie. Pentru mai multe informatii, te asteptam in vizita pe Soseaua Iancului nr. 100 sau  pe site-ul nostru www.veloteca.ro. 

magazin de biciclete

magazin de biciclete

magazin biciclete biciclete veloteca magazin de biciclete