Cum sa faci Videochat de acasa - sfaturi si informatii utile

De cele mai multe ori, lucrul intr-un studio de videochat profesionist aduce mult mai multe beneficii decat daca ai alege sa faci videochat de acasa.

Intr-un studio vei regasi un mod de lucru structurat si organizat, o echipa experimentata care te va ajuta pas cu pas si-ti va oferi suportul si trainingul de care ai nevoie si o comunitate din care vei face parte si alaturi de care poti face schimb de experienta - toate aceste aspecte incurajeaza performanta. De asemenea, trebuie sa stii ca studiile au aratat ca incasarile unui model care lucreaza in studio sunt in medie de 3 pana la 10 ori mai mari decat ale unui model care face videochat de acasa.

Cum poti colabora cu Ritzy Studio facand videochat de acasa?

Daca in continuare iti doresti sa lucrezi de acasa, te sfatuim sa iei legatura cu un reprezentant Ritzy Studio la 0749 374 899 (telefon sau WhatsApp) sau sa ne scrii un email la home@ritzy.ro in care sa ne spui numele, numarul de telefon, orasul din care vrei sa lucrezi si cateva detalii cu privire la echipamentele pe care le ai deja (PC, camera web, internet, lumini etc). Daca nu ai inca echipamentele, vezi mai jos recomandarile noastre.

Ce beneficii ai daca faci videochat de acasa alaturi de Ritzy Studio?


  • Primesti un comision standard de 80% din incasari ce poate ajunge pana la 95% in baza volumului de munca, incasari si vechime.
  • Echipa noastra se va ocupa de setarea conturilor, setarile softurilor si PC-ului si vom oferi suport pentru setarea luminilor si optimizarea imaginii.
  • Ai la dispozitie o aplicatie interna care iti permite sa discuti oricand cu echipa Ritzy Studio atat pentru probleme tehnice cat si pentru training.
  • Optional, ne putem ocupa de promovarea ta internationala pentru a-ti maximiza incasarile.
  • Optional, iti putem oferi sedinte foto / video profesionale fie in studioul nostru din Bucuresti fie direct la tine acasa, in orice oras din Romania.
  • Identificare + cumparare + configurare componente PC in baza bugetului tau. Echipa noastra tehnica va gasi cele mai bune preturi si va ansambla PC-ul intr-un mode profesionist pentru maximizarea resurselor.


Citeste mai multe pe site si afla cum poti sa faci videochat de acasa si ce echipamente iti recomandam.

Videochat de acasa

Videochat de acasa

videochat de acasa cum sa faci videochat